Lokapetit

Thajská zeleninová polievka s feniklom a pórkom

8 ingredencií

35 minút

344 kcal

Popis jedla
Thajská zeleninová polievka s feniklom a pórkom je lahodná a osviežujúca vegetariánska polievka s exotickým nádychom thajskej kuchyne. Kombinácia feniklu, póru a korení v kokosovom mlieku vytvára bohatú a lahodnú chuť.
Ingrediencie

1 kus pór

1 kus fenikel

400 ml kokosové mlieko

1 kus mrkva

100 g bambusové výhonky

50 g hrášok

1 lyžička koriandrové semienka

1/2 lyžičky kurkuma


Postup prípravy

Pór a fenikel očistite a nakrájajte na tenké plátky. Mrkvu olúpte a nakrájajte na kolieska. Bambusové výhonky opláchnite pod tečúcou vodou.

Na panvici rozohrejte trochu oleja a orestujte pór a fenikel. Pridajte mrkvu, bambusové výhonky a hrášok. Nechajte krátko restovať.

Pridajte koriandrové semienka a kurkumu. Zalejte zeleninu kokosovým mliekom a nechajte variť asi 15 minút.

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Ochutnajte a prípadne dochuťte soľou a korením podľa chuti. Podávajte horúcu polievku ozdobenú čerstvým koriandrom. Dobrú chuť!

6. Tip na záver

Pre pikantnejšiu chuť môžete pridať čili papričky alebo kyselého limetkového džúsu. Na zmenu môžete do polievky pridať aj tofu alebo vajce na tvrdo uvarené.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

344

Kalorií

35g

sacharidy

6g

bielkoviny

20g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.