Lokapetit

Rukolový šalát s vajcom, avokádom a slnečnicovými semiačkami

9 ingredencií

20 minút

263 kcal

Popis jedla
Rukolový šalát s vajcom, avokádom a slnečnicovými semiačkami je lahodná a zdravá voľba pre ľahký obed alebo večeru. Táto osviežujúca kombinácia prírodných chutí a zdravých ingrediencií určite poteší vaše chute.
Ingrediencie

2 hrste rukola

1 ks vajce

1 ks avokádo

1 polievková lyžica slnečnicové semiačka

1/4 ks červená cibuľa

1 polievková lyžica citronová šťava

1 čajová lyžička med

štipka soľ

štipka čierne korenie


Postup prípravy

Rukolu umyte a osušte. Vajce uvarte na tvrdo, olúpte a nakrájajte na polovičky. Avokádo olúpte, vykrojte jadro a nakrájajte na plátky. Červenú cibuľu nakrájajte na tenké krúžky.

V malej miske zmiešajte citronovú šťavu, med, soľ a čierne korenie. Dobre premiešajte, až kým sa zlúčia všetky chute.

V miske zmiešajte rukolu, nakrájané vajce, avokádo a červenú cibuľu. Polejte zmesou dresingu a jemne premiešajte, aby sa všetky chute spojili.

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Šalát rozložte do misky a posypte slnečnicovými semiačkami. Podávajte ihneď ako osviežujúci a lahodný jedlý občerstvujúci pokrm.

6. Tip na záver

Ak chcete pridať viac chuti, môžete do šalátu pridať kúsky grilovaného kurčaťa alebo kozieho syra. Experimentujte s rôznymi druhmi orechov alebo pridajte sušené paradajky pre extra lahodný zážitok.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

263

Kalorií

20g

sacharidy

12g

bielkoviny

15g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.