Lokapetit

Rukolový pesto s pečenými paradajkami

7 ingredencií

40 minút

230 kcal

Popis jedla
Rukolový pesto s pečenými paradajkami je lahodné jedlo plné zeleniny a aromatickej bazalky. Lahodné rukolové pesto v kombinácii s pečenými paradajkami vytvára dokonalú chuťovú harmóniu.
Ingrediencie

2 hrste rukola

4 ks paradajky

3 polievkové lyžice olivový olej

1 hrst čerstvá bazalka

podľa chuti čierne korenie

podľa chuti soľ

2 polievkové lyžice pesto


Postup prípravy

V mixéri zmiešajte rukolu, olivový olej, čerstvú bazalku, soľ a čierne korenie. Mixujte, kým nedosiahnete hladkú konzistenciu. Podľa chuti pridajte soľ a korenie.

Paradajky nakrájajte na polovice a vložte ich do predhriatej rúry na 180°C. Pečte približne 20 minút, kým paradajky nezmäknú a nezačnú sa lehko karamelizovať.

3. Dokončenie jedla a servírovanie

Na tanieri rozotrite rukolové pesto a položte naň pečené paradajky. Podávajte teplé a môžete ozdobiť čerstvou bazalkou a ďalším olivovým olejom.

5. Tip na záver

Na zmenu chuti môžete do pesta pridať orechy alebo piniové oriešky. Pre pikantnejšiu verziu môžete pridať k pestu mletú papriku.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

230

Kalorií

14g

sacharidy

3g

bielkoviny

18g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.