Lokapetit

Rukolový pesto s grilovanými kuracími prsiami a pečenými paradajkami

8 ingredencií

40 minút

340 kcal

Popis jedla
Jedinečné jedlo plné chutí - lahodné rukolové pesto podávané s grilovanými kuracími prsiami a pečenými paradajkami. Tento recept ponúka harmonickú kombináciu rukoly, kuracieho mäsa a paradajok, doplnenú o aromatické koreniny a olivový olej. Výsledkom je lahodné jedlo plné bohatých príchutí, ktoré určite potešia vaše chuťové poháriky.
Ingrediencie

2 hrste rukola

2 kusy kuracie prsia

4 kusy paradajky

3 polievkové lyžice olivový olej

1 hrst čerstvá bazalka

podľa chuti čierne korenie

podľa chuti soľ

4 polievkové lyžice pesto


Postup prípravy

V mixéri zmiešajte rukolu, olivový olej, čerstvú bazalku, soľ a čierne korenie. Mixujte, kým nedosiahnete hladkú konzistenciu. Pridajte podľa chuti soľ a korenie. Pestom dochutite jedlo na záver.

Kuracie prsia osolte a okorente podľa chuti. Na rozpálenej panvici opečte kuracie prsia z oboch strán dozlatista. Potom ich odložte na tanier a nechajte odpočívať.

Paradajky nakrájajte na polovice a vložte ich do predhriatej rúry na 180°C. Pečte približne 15-20 minút, kým paradajky nezmäknú a nezačnú sa lehko karamelizovať.

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Na tanieri rozotrite rukolový pesto a položte naň grilované kuracie prsia. Okolo prsiet umiestnite pečené paradajky a podľa chuti môžete dochutiť čerstvou bazalkou a olivovým olejom. Podávajte teplé a užite si jedinečnú chuťovú kombináciu.

6. Tip na záver

Pre ešte intenzívnejšiu chuť môžete pridať do pesta opražené orechy alebo piniové oriešky. Alternatívne môžete použiť iné druhy mäsa namiesto kuracích pŕs.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

340

Kalorií

12g

sacharidy

28g

bielkoviny

20g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.