Lokapetit

Rukolový pesto s grilovanými kuracími prsiami a pečenou cuketou

8 ingredencií

40 minút

360 kcal

Popis jedla
Jedinečné jedlo spojené s dochutnávaním rukolového pesta, grilovaných kuracích pŕs a pečenej cukety. Lahodné jedlo plné chutí, ktoré spoja chuť rukoly, kuracieho mäsa a zeleniny s bylinkovým pestom.
Ingrediencie

2 hrste rukola

2 kúsky kuracie prsia

1 kus cuketa

3 polievkové lyžice olivový olej

1 hrst čerstvá bazalka

podľa chuti čierne korenie

podľa chuti soľ

2 polievkové lyžice pesto


Postup prípravy

V mixéri zmiešajte rukolu, olivový olej, čerstvú bazalku, soľ a čierne korenie. Mixujte, kým nedosiahnete hladkú konzistenciu. Pridajte podľa chuti soľ a korenie. Pestom dochutite jedlo na záver.

Kuracie pŕsia osolte a okorente podľa chuti. Na rozpálenej panvici opečte kuracie pŕsia z oboch strán dozlatista. Potom ich odložte na tanier a nechajte odpočívať.

Cuketu nakrájajte na plátky a grilujte na panvici so 2 lyžicami olivového oleja približne 5-7 minút dozlatista. Odložte na tanier.

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Na tanieri rozotrite rukolový pesto a položte naň grilované kuracie pŕsia a grilovanú cuketu. Podávajte teplé a užite si jedinečnú chuťovú kombináciu.

6. Tip na záver

Ak chcete recept obohatiť, môžete pridať do pestu ďalšie bylinky ako petržlen alebo mätu.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

360

Kalorií

15g

sacharidy

30g

bielkoviny

20g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.