Lokapetit

Rukolové cestoviny s paradajkami, kozím syrom a sušenými paradajkami

9 ingredencií

25 minút

318 kcal

Popis jedla
Vylepšená verzia klasických rukolových cestovín s pridaním sušených paradajok, ktoré dodávajú jedlu intenzívnejšiu chuť a arómu. Kombinácia čerstvých ingrediencií s kozím syrom vytvára lahodnú a vyváženú chuťovú skladbu.
Ingrediencie

2 hrste rukola

80g cestoviny

2 väčšie kusy paradajky

50g kozí syr

2 lyžice olivový olej

2 vetvičky čerstvá bazalka

štipka čierne korenie

podľa chuti soľ

6 kúskov sušené paradajky


Postup prípravy

Sušené paradajky namočte do teplej vody na 10 minút, potom ich nakrájajte na tenké prúžky.

Opláchnite rukolu a paradajky. Rukolu osušte a nasekajte na hrubé kúsky. Paradajky nakrájajte na štvorce. Kozí syr nakrájajte na malé kocky.

Varíme cestoviny v osolenej vode podľa pokynov na obale, odkvapneme a necháme stranou.

Vo veľkej miske zmiešajte rukolu, paradajky, kozí syr, sušené paradajky, olivový olej, nasekanú bazalku, čierne korenie a soľ. Dôkladne premiešajte.

5. Dokončenie jedla a servírovanie

Podávajte teplé. Na tanieri vytvorte hromádku cestovín s rukolou, paradajkami a kozím syrom. Na vrch položte sušené paradajky a jemne okoreňte čiernym korením. Podávajte s čerstvým čiabatou a pohárom lahodného vína.

7. Tip na záver

Ak chcete pridať na pikantnosti jedla, môžete do zmesi pridať jemne nasekané chilli papričky. Sušené paradajky môžete pred pridaním do cestovín namočiť do teplej vody alebo vína, čo zvýrazní ich chuť.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

318

Kalorií

45g

sacharidy

12g

bielkoviny

10g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.