Lokapetit

Rukolové cestoviny s paradajkami a kozím syrom

8 ingredencií

30 minút

428 kcal

Popis jedla
Tento recept na rukolové cestoviny s paradajkami a kozím syrom je jednoduchý, osviežujúci a lahodný jedálny zážitok. Kombinácia čerstvej rukoly, šťavnatých paradajok, kozieho syra a olivového oleja vytvára skvelú taliansku chuťovku. Ideálny pokrm pre večeru plnú chutí a vôní.
Ingrediencie

50g rukola

100g cestoviny

2 ks paradajky

50g kozí syr

2 polievkové lyžice olivový olej

na dochutenie čerstvá bazalka

podľa chuti čierne korenie

podľa chuti soľ


Postup prípravy
1. Príprava surovín

Rukolu opláchnite pod tečúcou vodou a potom ju dôkladne osušte pomocou uteráka alebo šalátového odstredivača. Paradajky umyte pod tečúcou vodou a potom ich nakrájajte na štvorce. Kozí syr nakrájajte na malé kúsky, aby sa rovnomerne rozložil v cestovinách. Cestoviny varte v osolenej vode podľa pokynov na obale alebo do požadovanej mäkkosti, zvyčajne približne 8-10 minút. Po uvarení cestoviny odkvapnite v cedníku a nechajte stranou pripravené na ďalšie spracovanie.

Rukolu, cestoviny, nakrájané paradajky a kozí syr vložte do veľkej misy. Pridajte olivový olej, nasekanú bazalku, čierne korenie a soľ. Dôkladne premiešajte, aby sa všetky ingrediencie spojili.

3. Dokončenie jedla a servírovanie

Podávajte teplé. Na tanieri vytvorte hromádku cestovín s rukolou a paradajkami. Na vrch položte kozí syr a jemne zakončite čiernym korením. Podávajte s čerstvým čiabatou a pohárom lahodného vína.

5. Tip na záver

Skúste pridať do receptu niekoľko čerstvých bazalkových lístkov pre ešte intenzívnejšiu vôňu a chuť. Môžete tiež pokvapkávať niekoľko kvapiek balzamikového octu pred podávaním pre pikantnejší zážitok.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

428

Kalorií

46g

sacharidy

16g

bielkoviny

20g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.