Lokapetit

Platkový syr a paradajkový sendvič

7 ingredencií

15 minút

299 kcal

Popis jedla
Platkový syr a paradajkový sendvič je lahodná raňajková pochúťka, ktorá spojuje chutné ingrediencie ako syr, paradajky a šalát. Tento sendvič je ideálny na rýchlu prípravu a zároveň ponúka skvelý chuťový zážitok.
Ingrediencie

1 ks žemľa

2 plátky platkový syr

2 plátky paradajky

1 lyžička maslo

pár listov šalát

pár plátkov cibuľa

3 kusy olivy


Postup prípravy

Nakrájajte paradajky na tenké plátky, cibuľu na jemné krúžky a olivy na kúsky. Opláchnite a osušte šalát.

Rozkrojte žemľu a potrite ju maslom. Na spodnú časť žemle položte plátky platkového syra, paradajky, cibuľu, olivy a šalát. Zakryte hornou časťou žemle.

3. Dokončenie jedla a servírovanie

Hotový sendvič môžete podávať s prílohou podľa vlastného výberu, napríklad so zeleninovým šalátom alebo chipsami. Podávajte okamžite a teplý.

5. Tip na záver

Ak chcete sendvič ešte viac obohatiť, môžete pridať kúsky grilovaného kurčaťa alebo avokádo. Pre vegetariánsku verziu môžete použiť aj zmes rôznych druhov syrov.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

299

Kalorií

35g

sacharidy

15g

bielkoviny

11g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.