Lokapetit

Pečené lososové filety s pečenou zeleninou a citrónovo-bylinkovým maslom

11 ingredencií

45 minút

348 kcal

Popis jedla
Tento recept ponúka lahodnú kombináciu pečených lososových filetov s dochutenou zeleninou a osviežujúcim citrónovo-bylinkovým maslom. Losos je pečený do dokonalého stavu a podávaný s zeleninou, ktorá sa krásne zľahka zapečie. Kombinácia chutí vytvára dokonalú harmóniu pre vaše chuťové poháriky.
Ingrediencie

2 kusy lososové filety

1 ks cuketa

1 ks paprika

1 ks cibuľa

100g cherry paradajky

2 lyžice olivový olej

podľa chuti soľ

podľa chuti čierne korenie

čerstvá, na dochutenie bazalka

2 lyžice maslo

1 ks citrón


Postup prípravy

Lososové filety očistite a osušte papierovou utierkou. Dochutite soľou a čiernym korením. Nechajte odpočívať, zatiaľ čo pripravíte zeleninu.

Cuketu, papriku, cibuľu a cherry paradajky nakrájajte na menšie kúsky. Všetku zeleninu dajte do pekáča, pridajte olivový olej, soľ a čierne korenie podľa chuti. Dôkladne premiešajte.

3. Pečenie jedla

Predhrejte rúru na teplotu 200°C. Položte pripravené lososové filety a nakrájanú zeleninu do pekáča a dôkladne premiešajte s olivovým olejom, soľou a čiernym korením. Uistite sa, že je zelenina rovnomerne rozložená okolo lososa. Vložte pekáč do predhriatej rúry a pečte jedlo po dobu 20-25 minút. Skontrolujte v polovici pečenia, či losos nie je už hotový a zelenina sa nezačína prepekať. Ak je potrebné, môžete občas premiešať zeleninu. Po dokončení pečenia by mal byť losos hotový a šťavnatý, zatiaľ čo zelenina mäkká a lahodne prepečená.

Rozpustite maslo v panvici, pridajte čerstvo nasekanú bazalku a šťavu z citróna. Dochutte soľou a korením podľa chuti.

5. Dokončenie jedla a servírovanie

Na tanier rozložte pečené lososové filety a zeleninu. Polejte všetko citrónovo-bylinkovým maslom. Podávajte teplé a ozdobte čerstvou bazalkou. Dobrú chuť!

7. Tip na záver

Ak máte radi intenzívnejšiu chuť, môžete pridať do bylinkového masla viac cesnaku alebo dochutiť omáčku korením podľa vlastného vkusu.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

348

Kalorií

12g

sacharidy

30g

bielkoviny

20g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.