Lokapetit

Mexické Kuracie Quesadilly

10 ingredencií

40 minút

427 kcal

Popis jedla
Mexické Kuracie Quesadilly sú lahodné plnené tortilly plné kuracieho mäsa, kukurice, fazule, papriky, syra Monterey Jack a ďalších chutných prísad. Toto jedlo je ideálne na obed a je typické pre mexickú kuchyňu.
Ingrediencie

150g kuracie prsia

1/4 šálky kukurica

1/4 šálky fazuľa

1 ks paprika

50g sýr monterey jack

1/4 ks cibuľa

1 polievková lyžica čerstvá korianderová vňať

1/2 čajovej lyžičky čili prášok

1/2 ks avokádo

2 ks rajčiak


Postup prípravy

Kuracie prsia nakrájajte na tenké prúžky. Nakrájajte papriku a cibuľu na jemné kocky. Ošúpte avokádo, odstráňte jadro a nakrájajte na plátky. Nasekajte koriander.

2. Príprava plnenia

Na panvici rozohrejte trochu oleja na strednom ohni. Pridajte nakrájané kuracie prsia a orestujte ich do zlatista. Potom pridajte čili prášok a koreniny podľa chuti. Po chvíli pridajte nakrájanú cibuľu a papriku a nechajte ich zmäknúť. Pridajte kukuricu a fazuľu a nechajte všetky ingrediencie krátko povariť spolu. Ochutnajte zmes soľou a korením a prípadne pridajte ďalšie korenie podľa chuti. Po dokončení odstráňte z panvice a nechajte odstáť, kým pripravíte tortillu a ostatné ingrediencie.

3. Zloženie quesadilly

Na dosku položte tortillu, na ňu nasypte plnenie z panvice, pridajte plátky avokáda a nasekaný koriander. Posypte syrom Monterey Jack a zložte tortillu na polovicu. Nezabudnite zohriať panvicu na strednom ohni predkladaním quesadilly, aby sa syr pekne roztopil a tortilla sa zohriali. Zloženú tortillu nechajte na panvici asi 2-3 minúty, kým spodok nezhnedne a syr sa dobre roztopí. Potom opatrne obrátte quesadillu pomocou širokého špachtľu a nechajte zohriať ďalších 2-3 minúty, kým aj druhá strana nezhnedne a syr sa úplne roztopí. Hotové quesadilly môžete podávať s kyslou smotanou, nachos a pikantnou omáčkou salsa. Dobrú chuť!

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Quesadilly môžete podávať s kyslou smotanou, nachos a pikantnou omáčkou salsa. Podávajte teplé a môžete ozdobiť ďalším koriandrom. Dobrú chuť!

6. Tip na záver

Pre ešte väčšiu chuťovú exploziu môžete pridať kyslú smotanu, nachos a pikantnú omáčku salsa. Variantou tohto receptu môže byť pridanie jalapeño korenia pre extra pikantnosť.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

427

Kalorií

45g

sacharidy

28g

bielkoviny

15g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.