Lokapetit

Medvedí cesnakový steak s hovädzím mäsom a kukuricou

10 ingredencií

45 minút

430 kcal

Popis jedla
Medvedí cesnakový steak s hovädzím mäsom a kukuricou je lahodný pokrm, ktorý kombinuje intenzívnu chuť medvedieho cesnaku s mäsitou príchuťou hovädzieho mäsa a osviežujúcou kukuricou. Recept je vhodný na obed a jeho príprava zaberá približne 45 minút.
Ingrediencie

1 kľok medvedí cesnak

200g hovädzie mäso

1 klas kukurica

3 strúčiky cesnak

2 PL maslo

1 vetvička šalvia

1 ks cibuľa

1 vetvička rozmarín

podľa chuti soľ

podľa chuti korenie


Postup prípravy

Medvedí cesnak nasekáme na jemno, hovädzie mäso nakrájame na steaky, kukuricu zbavíme obalu a kukuričné zrná ošúpeme, cesnak a cibuľu nasekáme na drobné kúsky.

2. Pridanie korenia a bylín

Na panvici s rozpusteným maslom pridajte nasekaný medvedí cesnak, cibuľu, šalviu a rozmarín. Nechajte ich orestovať na strednom ohni, občas premiešajte, až kým nebudú dozlatista, čo by mohlo trvať približne 5-7 minút. Dôležité je nezabudnúť na pravidelné miešanie z dôvodu rovnomerného prepečenia všetkých ingrediencií. Po dokončení orestovania odstráňte z panvice a nechajte odstáť na tanieri, čím sa zachová ich chuť a aromatické vlastnosti.

Do panvice pridáme steaky z hovädzieho mäsa a opečieme z oboch strán podľa preferovaného stupňa prepečenia. Vedľa pridáme kukuricu a opečieme do zlatista.

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Hotový steak podávame s opečenou kukuricou. Dochutíme soľou a korením podľa chuti. Podávame ešte teplé.

6. Tip na záver

Pre ešte bohatšiu chuť môžete pridať na konci trochu čerstvo nasekaných bylín ako petržlen alebo kôpor. Variantou receptu môže byť aj pridanie kúskov paradajky pre osviežujúci nádych.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

430

Kalorií

32g

sacharidy

35g

bielkoviny

18g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.