Lokapetit

Kuskusový kuskus s jogurtovou omáčkou a uhorkovými guľkami

11 ingredencií

35 minút

325 kcal

Popis jedla
Kuskusový kuskus s jogurtovou omáčkou a uhorkovými guľkami je lahodné vegetariánske jedlo, ktoré kombinuje exotické chute kuskusu s osviežujúcou jogurtovou omáčkou a sviežimi uhorkovými guľkami. Toto jedlo je vhodné na ľahký obed a určite poteší vaše chuťové poháriky.
Ingrediencie

100g kuskus

150g jogurt

2 ks uhorky

1 polievková lyžica nasekaná čerstvá mäta

1 polievková lyžica nasekaný čerstvý koriander

1 lyžička nasekaná citronela

1 lyžička nasekaný čerstvý zázvor

štipka jedlá soda

3 ks kari listy

1/2 lyžičky kurkuma

3 kapsule kardamóm


Postup prípravy

V hrnci zohrejte poháre vody. Do misky dajte kuskus a prelejte ho vriacou vodou. Prikryte a nechajte odstáť 5 minút. Potom rozdrvte vidličkou, aby sa oddelili zrnká.

V miske zmiešajte jogurt, nasekanú mätu, koriander, citronelu a zázvor. Dochutite soľou a kari listami. Dobre premiešajte a nechajte odstáť v chladničke.

Uhorky olúpte a nakrájajte na menšie kúsky. V mixéri ich rozmixujte spolu s jedlou sodou, kurkumou a kardamómom, kým nezískate hladkú hmotu.

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Na tanier najprv nasypte kuskus, zalejte jogurtovou omáčkou a ozdobte uhorkovými guľkami. Podávajte ľahko posypané čerstvou mätou a koriandrom.

6. Tip na záver

Ak chcete pridať viac chuti a exotiky do jedla, môžete do jogurtovej omáčky pridať mleté koriandrové semienka alebo chilli korenie. Ako variáciu môžete tiež pridať do kuskusu nakrájané sušené ovocie ako sušené marhule alebo rozinky.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

325

Kalorií

60g

sacharidy

10g

bielkoviny

5g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.