Lokapetit

Kari s ryžou, baklažánom a pikantnou paprikou chili

10 ingredencií

35 minút

435 kcal

Popis jedla
Kari s ryžou, baklažánom a pikantnou paprikou chili je lahodné jedlo s exotickou príchuťou. Kombinácia korení, zeleniny a mäsa vytvára bohatú a chutnú chuťovú skúsenosť.
Ingrediencie

1 šálka ryža

1 kus baklažán

1 kus paprika chili

1/4 šálky orechy

1/2 šálky kokosové mlieko

1 lyžička kari korenie

2 lyžice kokosový olej

1 kus cuketa

1 kus červená paprika

100g hovädzie mäso


Postup prípravy

Nakrájajte baklažána, cuketu, červenú papriku a hovädzie mäso na menšie kúsky. Nakrájajte papriku chili na tenké krúžky. Jemne nasekajte orechy.

Ryžu uvaríme podľa pokynov na obale. Necháme odstáť po uvarení, aby sa dôkladne naparila.

Na panvici rozohrejeme kokosový olej a pridáme nakrájané hovädzie mäso. Orestujeme dozlatista. Pridáme nasekané orechy, kari korenie a nakrájanú papriku chili. Zalejeme kokosovým mliekom a necháme krátko povariť.

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Hotové kari podávame na uvarenej ryži. Na vrch môžeme pridať kúsky baklažánu a cukety pre šťavnatosť a farbu. Podávame teplé.

6. Tip na záver

Ak máte radi silnejšiu pikantnú chuť, môžete pridať viac pikantnej papriky chili alebo kari korenia. Pre vegetariánsku verziu receptu môžete namiesto hovädzieho mäsa použiť tofu alebo inú alternatívu.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

435

Kalorií

50g

sacharidy

25g

bielkoviny

15g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.