Lokapetit

Jahodovo-banánové palacinky so šľahačkou

8 ingredencií

25 minút

292 kcal

Popis jedla
Tento recept na jahodovo-banánové palacinky so šľahačkou je ideálny na lahodnú obednú dobrotu. Palacinky sú jemné a lahodné, doplnené sladkosťou jahôd a banánov a dokonalým záverečným dotykom šľahačky.
Ingrediencie

2 kusy vajcia

100 g múka

200 ml mlieko

2 polievkové lyžice cukor

štipka soľ

50 g jemné jahody

1 kus banán

na polevu šľahačka


Postup prípravy
1. Príprava cesta

V miske zmiešajte 2 kusy vajcia, 100 g múku, 200 ml mlieko, 2 polievkové lyžice cukor a štipku soli. Dôkladne premiešajte ingrediencie, aby ste dosiahli hladké cesto bez hrudiek. Tento krok by mal trvať približne 5-7 minút miešania. Cesto by malo mať konzistenciu podobnú hustej smotane. Pri príprave cesta je dôležité dbať na to, aby neboli žiadne hrudky múky a aby bolo cesto dokonale premiešané.

Jahody očistite a nakrájajte na malé kúsky. Banán olúpte a nakrájajte na plátky.

3. Pečenie palaciniek

Na rozohriatej panvici s trochou oleja nalejte cesto a vytvorte palacinky. Na polovicu palacinky rozložte jemné jahody a plátky banána. Nechajte palacinky pečiť na miernom ohni približne 2-3 minúty, kým na povrchu nevzniknú bublinky a okraje nezačnú zlatisto hnedať. Potom opatrne otočte palacinky a nechajte ich pečiť ďalších 1-2 minúty, kým nebudú zlatisto hnedé aj na druhej strane. Hotové palacinky odložte na tanier a pokračujte s pečením ďalších palaciniek, kým nevyužijete všetko cesto.

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Hotové palacinky posypte šľahačkou a môžete ozdobiť ďalšími kúskami ovocia. Podávajte teplé a môžete pokvapkať javorovým sirupom.

6. Tip na záver

Ak chcete recept ešte oživiť, môžete do cesta pridať vanilkový extrakt alebo karamelovú polevu na vrch.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

292

Kalorií

45g

sacharidy

10g

bielkoviny

8g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.