Lokapetit

Hummus z červenej repy

8 ingredencií

35 minút

465 kcal

Popis jedla
Hummus z červenej repy je lahodná a farebná variácia tradičného hummusu. Kombinuje bohatú chuť červenej repy s korením a vôňou sezámu a cesnaku, čím vytvára lahodný a zdravý pokrm. Tento recept je ideálny pre jednotlivca, ktorý sa chce stravovať zdravo a chutne.
Ingrediencie

200g cícer

1 ks červená repa

2 polievkové lyžice semená sezámu

3 polievkové lyžice olivový olej

2 strúčiky cesnak

2 lyžice citronová šťava

podľa chuti soľ

1 čajová lyžička kôpor


Postup prípravy
1. Príprava červenej repy

Očistite červenú repu a zabaľte ju do alobalu. Predhrejte rúru na teplotu 200°C. Vložte zabalenú červenú repu do rúry a pečte asi 45 minút, alebo kým nebude repa mäkká. Po upečení repu nechajte vychladnúť, potom ju olúpte od kože. Tento krok je dôležitý, pretože pečenie v alobale pomáha zachovať šťavu a intenzívnu farbu červenej repy.

V mixéri zmiešajte uvarenú červenú repu, cícer, olivový olej, semená sezámu, cesnak, citronovú šťavu, soľ a kôpor. Mixujte do hladka.

3. Dokončenie jedla a servírovanie

Hummus z červenej repy podávajte posypaný ďalšími semenami sezámu a s čerstvým chlebom alebo zeleninovými palčinkami. Dobrú chuť!

5. Tip na záver

Ak chcete recept ešte obohatiť, môžete pridať do zmesi hummusu trochu gréckeho jogurtu pre krémovitejšiu konzistenciu alebo posypať pokrm čerstvou petržlenovou vňaťou pred podávaním.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

465

Kalorií

45g

sacharidy

15g

bielkoviny

25g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.