Lokapetit

Grilovaný losos s dusenou špargľou a citrónovo-kaparovým pestom

9 ingredencií

45 minút

295 kcal

Popis jedla
Grilovaný losos s dusenou špargľou a citrónovo-kaparovým pestom je lahodné jedlo s kombináciou morského charakteru lososa, sviežosti citrusového šťavnatého pestu a jemnej špargľovej príchute. Toto jedlo je ideálne ako zdravý obed plný chutí a vôní stredomorskej kuchyne.
Ingrediencie

1 file losos

100g špargľa

1 ks citrón

1 polievková lyžica kapary

1 polievková lyžica nasekaný čerstvý petržlen

1 polievková lyžica nasekaná čerstvá bazalka

2 polievkové lyžice olivový olej

podľa chuti soľ

podľa chuti čierny korenie


Postup prípravy

Losos file osušte kuchynským papierom a osolte a okorente podľa chuti. Na grilovej panvici ho opečte z oboch strán do zlatista, približne 4-5 minút z každej strany.

Špargľu očistite a nakrájajte na menšie kúsky. Na panvici rozohrejte 1 polievkovú lyžicu olivového oleja a pridajte špargľu. Dusíme ju pod pokrievkou približne 5-7 minút, kým nebude mäkká.

V mixéri zmiešajte nasekaný petržlen, bazalku, kapary, šťavu z citróna, 1 polievkovú lyžicu olivového oleja, soľ a korenie. Mixujte až kým nevznikne hladká pasta.

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Na tanieri rozložte grilovaný losos vedľa dusenej špargle a polejte ho čerstvo pripraveným citrónovo-kaparovým pestom. Podávajte ešte teplé. Dobrú chuť!

6. Tip na záver

Ak chcete pridať viac chuti a šťavnatosti, môžete do pesta pridať aj trochu nasekaných olív. Alternatívne môžete lososa nahradiť iným druhom ryby podľa vašich preferencií.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

295

Kalorií

10g

sacharidy

30g

bielkoviny

15g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.