Lokapetit

Grilované kuracie prsia s bazalkovým pestom a zeleninovým šalátom

9 ingredencií

40 minút

386 kcal

Popis jedla
Grilované kuracie prsia s bazalkovým pestom a zeleninovým šalátom je lahodné jedlo vhodné na obed. Kuracie prsia sú grilované do chrumkava, podávané s lahodným bazalkovým pestom a osviežujúcim zeleninovým šalátom s rukolou, cherry paradajkami a parmezánom.
Ingrediencie

1 kus kuracie prsia

2 polievkové lyžice bazalkové pesto

1 hrst rukola

6 ks cherry paradajky

30g parmezán

2 polievkové lyžice olivový olej

1 polievková lyžica balzamikový ocot

podľa chuti soľ

podľa chuti čierne korenie


Postup prípravy

Kuracie prsia osušte papierovou utierkou a jemne naklepejte. Osolte a okorente podľa chuti.

Kuracie prsia položte na rozohriaty gril a grilujte približne 5-7 minút z každej strany, kým nie sú dobre prepečené a získajú zlatistú farbu.

3. Príprava bazalkového pesta

Pre prípravu bazalkového pesta zmiešajte 2 polievkové lyžice bazalkového pesta s 2 polievkovými lyžicami olivového oleja v mise a dôkladne premiešajte, kým nezískate hladkú konzistenciu. Tento krok nevyžaduje tepelnú úpravu, preto je potrebné venovať pozornosť správnemu zmiešaniu ingrediencií.

Rukolu umyte a osušte. Cherry paradajky rozpolte. V miske zmiešajte rukolu, cherry paradajky, nastrúhaný parmezán, balzamikový ocot, olivový olej, soľ a korenie.

5. Dokončenie jedla a servírovanie

Na tanieri servírujte grilované kuracie prsia s bazalkovým pestom. Ako prílohu podávajte osviežujúci zeleninový šalát. Podľa chuti môžete pokvapkať šalát ďalším balzamikovým octom a posypať parmezánom.

7. Tip na záver

Ak chcete jedlo ešte viac obohatiť, môžete pridať k zeleninovému šalátu ďalšie obľúbené suroviny ako napríklad olivy, uhorky alebo papriku. Pridanie niekoľkých druhov bylín do bazalkového pesta môže tiež pridať nové chute a vône do jedla.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

386

Kalorií

12g

sacharidy

35g

bielkoviny

22g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.