Lokapetit

Grécka šalátová misa s kuracím mäsom

9 ingredencií

15 minút

303 kcal

Popis jedla
Grécka šalátová misa s kuracím mäsom je lahodné jedlo plné sviežich príchutí a typických gréckych ingrediencií. Tento recept kombinuje lahodné kuracie mäso s paradajkami, fetou, olivami a ďalšími ingredienciami, vytvárajúc lahodnú a zdravú pochúťku.
Ingrediencie

150g kuracie prsia

2 ks paradajky

50g feta syr

10 ks olivy

2 hrste šalátová zmes

1/4 ks červená cibuľa

2 lyžice šalátový dresing

5 listov šalviové listy

štipka čierny korenie


Postup prípravy

Kuracie prsia nakrájajte na menšie kúsky a osolte, okorente čiernym korením. Opečte na panvici so šalviovými listami dozlatista, asi 5 minút.

Paradajky nakrájajte na štvorce, fetu nakrájajte na kocky, olivy nasekajte na plátky, cibuľu nakrájajte na tenké krúžky.

Do misy vložte šalátovú zmes, pridajte paradajky, fetu, olivy, cibuľu a opečené kuracie mäso. Zalejte šalátovým dresingom a premiešajte.

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Podávajte šalátovú misu s kuracím mäsom okamžite, môžete ozdobiť ďalšími olivami a kúskami fety. Podávajte ľahko osolené a okorené podľa chuti.

6. Tip na záver

Ak chcete zjemniť chuť misy, môžete pridať trochu citrónovej šťavy do šalátového dresingu. Pre vegetariánsku verziu receptu môžete nahradiť kuracie mäso pečenými paprikami alebo tofu.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

303

Kalorií

12g

sacharidy

30g

bielkoviny

15g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.