Lokapetit

Cícerový hummus s pečenou mrkvou

8 ingredencií

60 minút

390 kcal

Popis jedla
Tento jedinečný recept kombinuje chuť a vôňu cíceru s jemnou sladkosťou pečenej mrkvy. Kombinácia olivového oleja, čerstvého cesnaku a citrónovej šťavy dodáva jedlu osviežujúci nádych.
Ingrediencie

200g cícer

1 veľká mrkva

2 polievkové lyžice semená sezámu

3 polievkové lyžice olivový olej

2 strúčiky cesnak

2 polievkové lyžice citronová šťava

1/2 čajovej lyžičky soľ

1/2 čajovej lyžičky kôpor


Postup prípravy

Očistite mrkvu a nakrájajte ju na väčšie kúsky. Vložte do pekáča, polejte olivovým olejom a posypte soľou. Pečte v rúre na 200°C asi 30 minút, kým mrkva nezmäkne.

Vo mixéri zmiešajte cícer, pečenú mrkvu, semená sezámu, olivový olej, cesnak, citronovú šťavu, soľ a kôpor. Mixujte do hladka.

3. Dokončenie jedla a servírovanie

Hummus podávajte posypaný ďalšími semenami sezámu a jemne poliaty olivovým olejom. Servírujte s čerstvým pečivom alebo zeleninovými palčinkami.

5. Tip na záver

Ak chcete jedlo zjemniť, môžete pridať do zmesi hummusu niekoľko poliatych lyžíc gréckeho jogurtu. Taktiež môžete experimentovať s pridaním harissy pre pikantnejšiu chuť.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

390

Kalorií

45g

sacharidy

12g

bielkoviny

18g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.