Lokapetit

Brokolicový šalát s vlašskými orechami a granátovými jadierkami

9 ingredencií

20 minút

247 kcal

Popis jedla
Tento pokročilý brokolicový šalát je obohatený o sladké granátové jadierka, ktoré dodajú jedlu ďalšiu vrstvu chuti a šťavnatosti. Kombinácia brokolice, vlašských orechov, rukoly a granátových jadierok vytvorí dokonalú harmóniu chutí a textúr.
Ingrediencie

1 šálka nakrájaná na kúsky brokolica

1/4 šálky nasekané vlašské orechy

1 hrst rukola

1/4 cibule nakrájaná na tenké krúžky červená cibuľa

2 polievkové lyžice olivový olej

šťava z 1/2 citróna citronová šťava

podľa chuti soľ

čerstvo mleté, podľa chuti čierne korenie

1/4 šálky granátové jadierka


Postup prípravy

V malej mise zmiešajte olivový olej, citrónovú šťavu, soľ a čierne korenie. Dôkladne premiešajte, aby sa všetky chute spojili.

Brokolicu očistite a nakrájajte na malé kúsky. Nasekajte vlašské orechy a nakrájajte červenú cibuľu na tenké krúžky. Rukolu umyte a osušte.

V miske zmiešajte brokolicu, rukolu, vlašské orechy, červenú cibuľu a granátové jadierka. Zalejte zmesou zálievky a dôkladne premiešajte.

4. Dokončenie jedla a servírovanie

Podávajte šalát čerstvý, posypaný ďalšími granátovými jadierkami a okorenite čerstvo mletým čiernym korením. Šalát je ideálny ako osviežujúci letný obed alebo ako lahodná príloha k hlavnému jedlu.

6. Tip na záver

Na ešte bohatšiu chuť a kontrast môžete pridať do šalátu aj niekoľko plátkov syra feta. Táto chuťová kombinácia dodá jedlu ďalšiu dimenziu.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

247

Kalorií

20g

sacharidy

8g

bielkoviny

15g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.