Lokapetit

Bravčové mäso s pikantnou omáčkou zo sójovej a čili omáčky a dusenou cuketou

10 ingredencií

45 minút

355 kcal

Popis jedla
Toto exotické ázijské jedlo Bravčové mäso s pikantnou omáčkou zo sójovej a čili omáčky a dusenou cuketou je skvelou voľbou pre obľúbený obed. Kombinácia bravčového mäsa, šampiňónov, bambusových výhonkov a čerstvej zeleniny v pikantnej omáčke spôsobí explóziu chutí vo vašich ústach.
Ingrediencie

200g bravčové mäso

1 ks cuketa

100g šampiňóny

50g bambusové výhonky

1 ks šalotka

1 ks červená cibuľa

2 polievkové lyžice sojová omáčka

1 polievková lyžica čili omáčka

1 polievková lyžica med

1 čajová lyžička čierny kôpor


Postup prípravy

Bravčové mäso nakrájajte na tenké prúžky. Cuketu, šampiňóny, bambusové výhonky, šalotku a červenú cibuľu nakrájajte na plátky.

V miske zmiešajte sojovú omáčku, čili omáčku, med a čierny kôpor. Dôkladne premiešajte, aby sa zlúčili chute.

3. Dusenie zeleniny

Na panvici s trochou oleja orestujte nakrájané bravčové mäso na stredne silnom ohni asi 5 - 7 minút, kým sa dobre nerozpraží. Potom pridajte nakrájanú zeleninu (cuketu, šampiňóny, bambusové výhonky, šalotku a červenú cibuľu) a nechajte dusiť na strednom ohni ďalších 10 - 12 minút, občas premiešajte, aby sa zelenina neprichytávala. Dôkladne sledujte tepelnú úpravu mäsa a zeleniny, aby boli mäkké a dobre prepečené, ale nie prehorené.

Pridajte pripravenú pikantnú omáčku k mäsu a zelenine. Premiešajte a nechajte krátko povariť. Dochutte podľa chuti.

5. Dokončenie jedla a servírovanie

Podávajte teplé. Jedlo môžete podávať samostatne alebo s ryžou. Ozdobte čerstvou petržlenovou vňaťou a podávajte ešte horúce.

7. Tip na záver

Pre viac exotického zážitku môžete pridať k jedlu aj korenie alebo zelené kari. Skúste experimentovať s rôznymi druhmi zeleniny podľa vašich preferencií.

*Ak potrebujete podrobnejší popis pre niektorý z krokov pripravy, stači ak kliknete na na jeho názov. Táto funkcia je dostupná len pre prihlásených uživateľov.
Nutričné hodnoty*

355

Kalorií

25g

sacharidy

30g

bielkoviny

15g

tuky
*údaje su len orientačné

Úprava receptu

Ak chcete tak si môžete tento recept upraviť, alebo vytvoriť novú variantu.


Najpokročilejší generátor receptov na báze AI

Lokapetit predstavuje inovatívny generátor receptov poháňaný umelou inteligenciou. Jednoducho zadajte svoje preferencie a náš pokročilý algoritmus okamžite vytvorí úplne jedinečný recept práve pre vás.